Cieľom operačného zákroku s využitím prsníkových implantátov je zväčšenie prsníkov a dosiahnutie nového atraktívnejšieho vzhľadu. Operácia je tiež vhodná k riešeniu nerovnakej veľkosti a tvaru (asymetrie) prsníkov. Vekovo operácia nie je limitovaná, u pacientiek mladších ako 18 rokov sa však nevykonáva. Zákrok neovplyvňuje ani prípadné budúce tehotenstvo alebo kojenie dieťaťa. V období po ukončení kojenia však môže dôjsť k zmene tvaru prsníka vzhľadom k úbytku tkaniva prsnej žľazy.

Operácia patrí medzi najčastejšie operačné zákroky estetickej chirurgie.

Prsníkové implantáty:

Veľkosť a tvar implantátu sú zvolené podľa želania pacientky s ohľadom na požadovaný výsledný tvar a veľkosť prsníkov. Je však potrebné rešpektovať určité zásady platné pre túto operačnú techniku. Definitívne rozhodnutie je preto úlohou plastického chirurga, ktorý predstavu pacientky skĺby s možným chirurgickým postupom tak, aby bol dosiahnutý čo najlepší pooperačný výsledok.V súčasnosti najčastejšie používanými sú kohezívnym silikónovým gelom plnené prsníkové implantáty, ktoré môžu byť buď okrúhle alebo tzv. biodimenzionálne ( dosahuje sa prirodzenejší vzhľad prsníka) .

Predoperačná príprava :

– pred operáciou je potrebné absolvovať vyšetrenie prsníkov    (USG    event.mammografia) – aspoň mesiac pred operáciou vhodné vysadiť hormon. antikoncepciu – 3 týždne pred operáciou neužívať lieky obsahujúce kyselinu   acetylosalicylovú (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin apod.). – večer pred operáciou sa osprchovať, vhodné je vyholiť si    podpazušie – nenatierať si telo žiadnym krémom ani telovým mliekom- od polnoci pred operáciou nejesť, nepiť, nefajčiť

Operácia :

Zákrok je realizovaný v celkovej anestézii a trvá cca 1-1.5 hodiny. Počas operácie sú podávané antibiotiká, ktoré znižujú riziko infekcie.Implantáty sa vkladajú z krátkych rezov (cca 5cm dlhých) umiestnených v podprsníkovej ryhe alebo okolo dvorca bradavky. U biodomenzionálnych silikónových implantátov je najčastejšie požívaný prístup z podprsníkovej ryhy. Operácia je ukončená elastickou bandážou prsníkov.

Pooperačné obdobie :

Pri nekomplikovanom priebehu večer v deň operácie alebo druhý deň ráno po preväze dostane pacientka špeciálnu elastickú podprsenku (klikni sem) a odchádza domov. Podprsenku musí nosiť 2-4 týždne. Pacientke je doma umožnená bežná fyzická aktivita. Stehy sa odstraňujú 10.-14. deň po operácii. Plná fyzická aktivita sa doporučuje asi po 4 týždňoch od operácie. Operačný výsledok sa dá považovať za definitívny asi 3 mesiace po operácii.

CENNÍK:

augmentácia.    od 1500 

augmentácia prsníkov s úpravou.    od 2000 €

+ cena jedného páru implantátov (podľa veľkosti)     od  500 – 1500