Zdvihnutie čela a obočia (Forehead-lift +Brow-lift)

Operačný zákrok je veľmi efektný v kombinácii s operáciou očných viečok k dosiahnutiu „sviežeho“ vzhľadu očí a celej hornej tretiny tváre. Napomáha tiež korekcii vrások na čele.

Predoperačná príprava :

– 3 týždne pred operáciou neužívať lieky obsahujúce kyselinu
acetylosalicylovú (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin a pod.)
– v deň operácie k operačnému zákroku príde pacient nenalíčený, koža by mala byť   odmastená
– deň pred operáciou už nepoužívať žiadny krém ani pleťové mlieko
– večer pred operáciou sa osprchovať, umyť si hlavu, na vlasy nedávať    žiadny lak ani tužidlo
– od polnoci pred operáciou nejesť, nepiť, nefajčiť
– vhodné je priniesť si tmavé okuliare a šatku na hlavu

Operácia : 

Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii. Rez je vedený nad čelom vo vlasatej časti hlavy. Koža čela a oblasť obočia je napnutá, prebytočná koža sa odstráni. Rana sa zošije. Hlava je zabandážovaná.


Pooperačné obdobie :

Prakticky ihneď po ukončení operačného zákroku je pacient uložený na lôžko v polosede, sú mu podávané analgetiká . Pri nekomplikovanom priebehu je druhý deň ráno vykonaný preväz s prípadným odstránením drenáže a pacient odchádza domov. Bandáž je potrebné nosiť cca týždeň. Stehy sa odstraňujú po 10.-14. dňoch. Výsledok operačného zákroku sa dá považovať za definitívny po cca 3 mesiacoch.

Popísaný stav vychádza z bežného pooperačného priebehu. Rekonvalescencia je však proces individuálny a závisí od individuálnych schopností hojenia organizmu každého jedinca i od svedomitosti prístupu pacienta.

Počas predoperačnej konzultácie Vám plastický chirurg odpovie na všetky Vaše otázky súvisiace s operačným zákrokom a oboznámi Vás aj s rizikom možných peroperačných a pooperačných komplikácií.